جاذبه های مذهبی

  1.    بقعه سيد محمد تقي ( كوشالشاد)

  2.    مسجد جامع لنگرود          
  از مساجد زیبا و پر جمعیت لنگرود می‌باشد، این مسجد که در وسط شهر، قرار گرفته از آثارباستانی می‌باشد که چندین نوبت تجدید بنا گردیده و سابقا در کنار مسجد، حوزه علمیه ای نیز بوده و در زمان رژیم ستم شاهی از بین رفته. این مسجد محل تجمع و میعادگاه عاشقان الله میباشد، و مراسم مختلف در این مسجد برقرار است.  

  3.     بقعه 12 تن (از سلسله کیائی)
  این بقعه در روستای ملاط، در فاصله ۵ کیلومتری از لنگرود قرار گرفته است، دوازده قبر در دو ردیف در این بقعه قرار دارد. در یکی از قبرهای ردیف غربی دو تن پهلوی یکدیگر مدفون هستند، و در هر یک از مابقی قبرها یک تن آرمیده¬اند و منظره بسیار جالبی  دارد. مجموعاً افرادی که در این بقعه مدفون هستند، دوازده نفر می‌¬باشد و به همین جهت این بقعه را "دوازده تن" می نامند.                 

  4.    بقعه آقاسيد حسين کیا:
  این بقعه که در راسته ماهی فروشان و در جنب "سماک کوچه" در "فشکالی محله" لنگرود میباشد، دارای عظمت و احترامی است. عاشقان اهل بیت علیه السلام برای زیارت و اظهار ارادت، به این مکان می آیند. آقا سید حسین کیا، از فرزندان سید علی کیا و از ابنای امام موسی کاظم (ع)، است. بقعه آقا سید حسین، دارای دو گنبد مدور میباشد؛ که گرداگرد گنبد از داخل آن، با ابیاتی از محتشم کاشانی و با کلمات "یا اباعبدلله الحسین ادرکنی" و "بسم الله الرحمن الرحیم"، با خط زیبای نستعلیق تزئین شده است.

  5.    بقعه آقاسید عبدالله، واقع در محله آقاسید عبدالله

  6.    بقعه بی بی زینب، واقع در اول جاده چمخاله

  7.    بقعه آقا سید محمد، واقع در کلید بر

  8.    بقعه آقا سیدعلی کیا، واقع در آنسر محله

  9.    بقعه آقا سیدمحمد، واقع در سبزه میدان

  10.    بقعه آقا سیدعلی کیا، واقع در روستای قاضی محله

  11.    بقعه آقاسید محمد معروف به "سفیدآستانه"
   این بقعه شریف در محله کیاکلایه در مسیر جاده لنگرود به رودسر واقع است. بقعه دارای ضریحی بسیار زیبا با گنبدی مدور (که اخیرا بازسازی شده) می باشد            

  12.    بقعه آقاسید خلیل
  این بقعه متبرکه، در مسیر "راه پشته" و نزدیک به پل بتونی واقع است. سالهاست که بنای این بقعه در حال مرمت و باز سازی است؛،که متأسفانه با وجود گذشت بیش از چندین سال، هنوز به همان شکل ناقص و نیمه کاره باقیمانده است.

  13.    بقعه آقاسید محمد معروف به "رکج محله"
  این بقعه متبرکه، در یک محوطه بازی، نزدیک مزار شهدا (وادی لنگرود)، واقع گردیده است. در حیاط بقعه درختانی سربه فلک کشیده دیده می شوند  که نشان از استقامت و استواری در طی سالیانی دور دارد.

  14.    بقعه سیدابراهیم و میرابوالحسن واقع در کومله
  بنای اصلی بقعه به درازی 10 متر و پهنای 5.5 متر می‌باشد. و ایوانی دارد به پهنای 5.2 متر می‌باشد. قبر این دو بزرگوار در وسط بنا به درازی 2 متر و پهنای 1 متر و 70 سانت می‌باشد، در سال 1344 هجری شمسی یک بار این بنا را بازسازی نموده¬اند و قبرستان قدیمی عمومی در اطراف بقعه بود که امروزه سنگ و اثری از آن نمی‌باشد.